Menu

Nowość wśród produktów z korka – rolki korkowe samoprzylepne

4 maja 2018 - Dom
Nowość wśród produktów z korka – rolki korkowe samoprzylepne

Nie od dziś wiadomo, że korek jest niesamowitym materiałem. Surowiec pozyskiwany z kory długowiecznego dębu korkowego posiada bardzo wiele cennych właściwości. Świetna izolacyjność, akumulacja ciepła, odporność na substancje płynne oraz lekkość i sprężystość to zaledwie kilka cech tego wspaniałego surowca. Z korka można wytworzyć niemal wszystko. Na co dzień spotykamy się z takimi produktami jak tablice korkowe, rolki korkowe oraz różnego rodzaju akcesoria.

Rolki korkowe samoprzylepne – montaż i zastosowanie

Rolki korkowe z funkcją samoprzylepną to inaczej korek samoprzylepny, który z jednej strony pokryty jest warstwą bezwonnego i mocnego kleju. W celu zabezpieczenia strona z klejem pokryta jest folią. Funkcja samoprzylepna sprawia, że rolki są niezwykle proste w montażu. Wystarczy tylko odkleić folię ochronną i umieścić korek w dowolnym miejscu. Klej błyskawicznie wiąże korek z powierzchnią.
Korek samoprzylepny posiada szerokie zastosowanie. Rolki korkowe wykorzystywane są m.in. do produkcji podkładek reklamowych oraz tablic korkowych. W domach służą często jako podkłady pod podłogę. Mają też zastosowanie w przemyśle meblowym, motoryzacyjnym czy budowlanym. Różne wymiary można znaleźć w wielu sklepach internetowych np. https://korkrollen.de/.

Główne zalety korka

Korek posiada niezliczoną ilość zalet. Spośród nich najważniejszymi, które wyróżniają surowiec na tle innych materiałów, są:


Wszystkie te zalety wpływają na niezwykłość korka. Surowiec doceniany jest w bardzo wielu branżach, jako niezastąpiony materiał.
Inwestując w rolki korkowe samoprzylepne, gwarantujesz sobie prosty i przyjemny remont. Z montażem z pewnością każdy poradzi sobie samodzielnie. W dodatku niezwykłe właściwości korka sprawią, że szybko zauważymy zalety tej inwestycji. Ciepłe i skutecznie wyciszające arkusze korkowe wprowadzą do domu komfort i wygodę. Mało tego, korek samoprzylepny może okazać się świetną dekoracją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *